دو دردی که همه می‌گیرند
۴ اردیبهشت

دو دردی که همه می‌گیرند

پرهام پارسانژاد در نشست خبری نخستین کنگره بین المللی و بیست و هشتمین کنگره سالیانه فیزیوتراپی ایران که از تاریخ سوم لغایت پنجم خرداد ماه جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود، اظهار داشت: ۸۰ درصد مردم کمردرد را تجربه می‌کنند ولی به طور کلی ۲۰درصد کمردردها وضعیت مزمن پیدا می‌کنند. همچنین می‌توان عنوان کرد که شیوع کمردرد در بین مردم حدود ۵۰ درصد است.

پارسانژاد ادامه داد: ۲۰ تا ۴۰ درصد مردم نیز دچار مشکل دردهای شانه می‌شوند و به طور کلی ناتوانی در اثر مشکلات اسکلتی عضلانی علاوه بر اینکه بیمار را درگیر می‌کند برای خانواده‌ها بار مالی و روانی زیادی به همراه دارد و شاخص سلامت جامعه را کمتر می‌کند.

عضو هیأت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران تصریح کرد: فیزیوتراپیست‌ها نقش مهمی در سلامت عمومی جامعه دارند زیرا حدود ۵۰ درصد مرخصی‌های استعلاجی در کشور ناشی از مشکلات عضلانی و مفاصل است.

پارسانژاد با اشاره به اینکه ۸۵ درصد دردها عضلانی است،‌ عنوان کرد: ۹۵ درصد کمردردها با روش‌های غیرجراحی بهبود می‌یابد و به طور کلی ۸۵ درصد کمردردها با فیزیوتراپی قابل درمان است.

عضو هیأت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران به نقش فیزیوتراپیست‌ها در کاهش ناتوانی‌های مشکلات اسکلتی و عضلانی اشاره کرد و افزود: وزارت بهداشت، نظام پزشکی توجه مثبتی به فعالیت‌ فیزیوتراپیست‌ها داشته ولی سازمان‌های بیمه‌گر نیاز است که اقدامات بیشتری را جهت تحت پوشش خدمات فیزیوتراپی داشته باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *