ویکی پدیا در مورد چراغ اتاق عمل چه می گوید؟
۱۹ خرداد

ویکی پدیا در مورد چراغ اتاق عمل چه می گوید؟

در ادامه متنی را در مورد چراغ اتاق عمل در اختیارتان می گذاریم که سایت ویکی پدیا در مورد چراغ اتاق عمل گذاشته است. البته جملات واضح نبوده و عجیب است که همچین متن هایی در ویکی پدیا دیده می شود.

“اصطلاحات و اندازه گیری
سوئیت
واحد مقدار نور قابل رویت توسط نورسنج مدل در یک نقطه خاص اندازه گیری شد.
روشنایی مرکزی (EC)
روشنایی در ۱M فاصله از نور سطح رهبری در مرکز میدان نور (اندازه گیری در لوکس).
مرکز میدان نور
نقطه در میدان نور (ناحیه روشن) که در آن روشنایی حداکثر شدت لوکس می رسد. این نقطه مرجع برای اندازه گیری ترین است.
عمق روشنایی
فاصله بین نقاط ۲۰٪ شدت روشنایی بالا و پایین نقطه مرکزی. از نقطه حداکثر روشنایی است، که مرکز نور زمینه ۱ متر از سطح رهبری از نور سنج به سمت نور حرکت تا زمانی که شدت نور اندازه گیری می افتد به ۲۰٪ از حداکثر مقدار است. فاصله بین مرکز و این نقطه به عنوان L1 تعریف شده است. فاصله مشابه اندازه گیری در جهت دور از نور L2 است. عمق روشنایی بدون نیاز به تمرکز در مجموع از دو فاصله L1 و L2 است. در نسخه دوم این استاندارد IEC، در سال ۲۰۰۹ منتشر شده، مقدار آستانه از ۲۰٪ به ۶۰٪ تجدید نظر شده بود. [۱]
رقت سایه
توانایی نور برای به حداقل رساندن اثر مانع است.
قطر زمینه نور (D10)
قطر از میدان نور در اطراف مرکز میدان نور، پایان دادن به آن شدت روشنایی ۱۰ درصد از آن Ec می رسد. ارزش گزارش طور متوسط ​​از چهار مقطع مختلف را از طریق مرکز میدان نور است.
D50
قطر از میدان نور در اطراف مرکز میدان نور، پایان دادن به آن شدت روشنایی ۵۰ درصد از آن Ec می رسد. ارزش گزارش طور متوسط ​​از چهار مقاطع مختلف از طریق مرکز میدان نور است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *